LKS Ruch Popkowice - strona nieoficjalna

Kabaret sędziowski w Derbach - Kolejka dziesiąta

• autor: bartek10, 2016-10-23 21:38

LKS RUCH Popkowice 0:1 Orzeł Urzędów

Tak jak nie zdaje relacji z meczów, podając tylko wynik, ponieważ jeśli ktoś chce wiedzieć, co się działo w danych meczach to może przyjść na takowe spotkania i zobaczyć na własne oczy wydarzenia boiskowe, tak tym razem chętnie powiem parę słów o tym meczu Derbowym, aby również Ci, którzy na meczu nie byli mogli dowiedzieć się, co się działo. Całe spotkanie pod kątem prowadzenia przez sędziego można podsumować zaledwie dwoma słowami - KABARET SĘDZIOWSKI, lecz chętnie opowiem dokładniej, co wydarzyło się w tym meczu dzięki, co najmniej śmiesznym decyzjom sędziego..
  Mecz przez cały czas był pod naszym panowaniem i to my graliśmy cały mecz zdecydowanie lepiej. Pierwsza połowa, mimo kilku sytuacji naszych zawodników zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Jeśli wykorzystalibyśmy chociaż jedną z nich mecz mógłby się skończyć zupełnie inaczej, jednak tak się nie stało.
 Druga połowa to w dalszym ciągu lepsza gra RUCHU. Goście nie stwarzali sobie żadnych sytuacji pod naszą bramką. Niestety, popełniliśmy w tym meczu tylko JEDEN, jedyny błąd. Otóż nasz obrońca chciał wybić piłkę przed własnym polem karnym, lecz piłka niefortunnie odbiła się od murawy i napastnik gości wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem i nie zmarnował sytuacji. Przyszedł wtedy moment, w którym w rolę główną wcielił się sędzia główny... Po faulu na naszym zawodniku jeden z rywali nie chciał oddać nam piłki, po czym nasz zawodnik podbiegł do niego i chciał mu ją odebrać i szybko wznowić grę. Rywal zaczął głośno krzyczeć, więc sędzia gówny pokazał bezpośrednio kartkę czerwoną naszemu zawodnikowi... chyba za to, że chciał piłki, która należała się nam... Sędzia poczuł się jeszcze pewniej, więc po paru minutach ponownie pokazać czerwoną kartkę naszemu zawodnikowi w konsekwencji dwóch żółtych za faul, który w żadnym wypadku nie zasługiwał na kartkę żółtą. Po faulu "kibice" gości zaczęli drzeć się na sędziego, więc ten podbiegł do naszego zawodnika i pokazał mu drugi żółty kartonik....  Do końca meczu zostało wtedy może jakieś 15 minut, a my grając w dziewiątkę w dalszym ciągu graliśmy dużo lepiej od rywala stwarzając sobie sytuacje pomimo tych wszystkich trudności meczowych. Rywal miał parę sytuacji w końcówce ( co logiczne przy naszej grze w dziewięciu! oraz chęciom wyrównania stanu meczu), ale świetnie w bramce spisywał się nasz bramkarz Rafał Gonder. Niestety nie udało doprowadzić się nam do remisu, a boisko opuszczaliśmy ze świadomością, że zostaliśmy oszukani przez sędziego i tak na prawdę okradzeni z punktów, bo z pewnością przy właściwych decyzjach sędziowskich oraz przy naszej grze lepszej od gry rywala kończylibyśmy ten mecz z jakąkolwiek zdobyczą punktową.

Wielka szkoda, że do takich meczów wyznaczani są tacy młodzi i niedoświadczeni sędziowie, którzy nie potrafią poradzić sobie z presją meczu Derbowego !

Z sędzią przeciwko sobie meczu nie da się wygrać ! Krótki morał po dzisiejszym spotkaniu...

Sama gra może z pewnością zadowalać, więc optymistycznie spoglądamy w przyszłość i będziemy liczyć na kolejne punkty w następnych meczach jak również liczymy, że sprawiedliwość kiedyś zwróci nam te stracone punkty w Derbach ... :D !

Autor: Treść:pozostało znaków:

LKS Błękitni Kierz 0:1 LKS RUCH Popkowice
2017-05-03, 15:00:00
    relacja »

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

FKS Stal II Kraśnik 2:3 GLKS Potok Wielki
MKS Sygnał Chodel 6:1 LZS Poniatowa Wieś